CorelDRAW Yasal Kullanımı Resmi

CorelDRAW, grafik tasarım ve logo tasarım gibi amaçlar için kullanılan bir yazılımdır. Yasal olarak kullanmak için, ilk olarak yazılımı satın almanız gerekir. Satın aldığınız yazılımı sadece kişisel veya işletmeniz için kullanabilirsiniz, ancak başka bir şirket veya kişiye lisanslı olarak kullandırmamanız gerekir. Ayrıca, CorelDRAW’da tasarım yaptığınız herhangi bir materyali telif hakkı ihlali yapmaksızın kullanmalısınız. Örneğin, telif hakkını ihlal eden bir resim veya logoyu kullanmak yasaktır. Ayrıca, CorelDRAW ile tasarım yaptığınız materyallerin, ürünlerinizde veya hizmetlerinizde kullanmak için ücret almamalısınız.

Ek olarak, CorelDRAW ile yapılmış tasarımlarınızı kullanmak için o tasarımların birincil lisans sahibi olmanız gerekir. Bu, tasarımları başkalarının kullanmasına, değiştirmesine, dağıtmasına veya satmasına izin vermenizi gerektirir. Bu nedenle, CorelDRAW ile tasarım yaptığınız herhangi bir materyali başkalarının kullanmasına izin vermeden önce lisans ve telif haklarını dikkatli bir şekilde incelemeniz önerilir.

CorelDRAW lisanslı kullanımı için, Lisans anlaşmasını okuduktan sonra sözleşmenin şartlarını kabul etmeniz gerekmektedir.