CorelDRAW
Rengim Eğitim Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi Corel DRAW Türkiye Resmi Yetkili Satıcısıdır.

CorelDRAW 2020’de Yenilikler Neler?
Sanat Tarzı Etkileri
Art Style efektleri, orijinal içeriği korurken stilize edilmiş bir versiyon oluşturmak üzere bir görüntüyü veya nesneyi değiştirmek için yapay zeka kullanır. Farklı sanatçıların veya türlerin tekniklerine göre bir dizi AI ön ayarı arasından seçim yapabilirsiniz.
Vektör Geçiş Yumuşatma
Geçiş Yumuşatma efekti, vektör ve bitmap nesnelerinin kenarlarındaki saydamlığı kademeli olarak artırarak bunların tasarımla sorunsuz bir şekilde harmanlanmasını sağlar.
İç Gölge Aracı
CorelDRAW 2020 ile, tasarım öğelerine 3B derinlik kazandırmak için iç gölgeler uygulayabilirsiniz. Bu araç, bir tıklamayla bir nesneye düşen ışığı simüle etmenizi ve ardından sezgisel özellik çubuğu kontrolleriyle iç gölgede ince ayar yapmanızı sağlar.
Bitmap Etkili Lens
AI teknolojisini kullanan CorelDRAW 2020, bitmap efektleri ve lensler uygulamanıza izin verir. Lensi hareket ettirmek veya değiştirmek size bitmap efektini tasarımınızda hassas bir şekilde konumlandırma özgürlüğü verir. Bitmap efektleri, Corel PHOTO-PAINT’te lens olarak da uygulanabilir.
Üst Örnekleme Seçenekleri
Yapay zeka destekli örnekleme seçenekleri, ayrıntıları kaybetmeden görüntülerin büyütülmesine yardımcı olur ve daha iyi görüntü yükseltme ve gelişmiş bitmap izleme sağlar. Makine tarafından öğrenilen modelleri kullanan bu eklemeler, yükseltilmiş dosyalardaki temiz kenarları, keskinliği ve ince ayrıntıları korur.
JPEG Artefakt Kaldırma
El ile düzenlemeyi ortadan kaldırarak, sıkıştırma kusurlarını kaldıran ve renk ayrıntılarını kurtaran gelişmiş makine öğrenimi teknikleriyle eski görüntülerden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Dahası, bu teknikler iyileştirilmiş izleme sonuçları sağlayabilir.
Corel PHOTO-PAINT’te Tahribatsız Etkiler
Corel PHOTO-PAINT’teki efekt penceresi, kaynak nesneyi değiştirmeden efektleri uygulamayı, değiştirmeyi ve denemeyi kolaylaştırır. Birden çok efekt ekleyerek, bunları listede oluşturarak veya açıp kapatarak farklı görünümler elde edin.
Akıllı Seçim Maskesi Aracı
Corel PHOTO-PAINT 2020’deki Akıllı Seçim Maskesi aracı, kenarları bularak seçimi akıllıca genişleten bir algoritma kullanarak görüntü alanlarını seçer.
Değişken Yazı Tipleri Desteği
CorelDRAW Graphics Suite 2020 ile, bir fontun görünümünü etkileşimli olarak ince ayar yapmanıza izin veren OpenType değişken fontların esnekliğinden yararlanabilirsiniz. Tek bir değişken yazı tipi dosyası, dosya boyutunu küçültebilen birden çok yazı tipi gerektiren bir dizi görünüm sunar.
CorelDRAW 2020 artık paragraf metninde özelleştirilebilir numaralandırılmış listeler için destek sunuyor. Numaralandırılmış listelere alt seviyeleri dahil etme yeteneği, çizimlerinizde ve düzenlerinizde bilgileri net bir şekilde aktarabileceğiniz anlamına gelir.
Yorumlar
CorelDRAW 2020’deki Comments Docker, geri bildirimleri görüntüleyebileceğiniz, yanıtlayabileceğiniz ve çözebileceğiniz ve ayrıca kendi açıklamalarınızı ve notlarınızı ekleyebileceğiniz işbirliği merkeziniz olarak işlev görür. Bu aynı zamanda, artık işaretlenmiş PDF veya görüntü dosyaları olmadığı anlamına gelir, size zaman ve ekran alanı kazandırır.
İşbirliği İş Akışı
Bu iş akışı, meslektaşlar ve müşterilerle işbirliğini kolaylaştırır. CorelDRAW 2020’deki bu özellikleri CorelDRAW.app ve Corel Cloud ile birlikte kullanarak ekipler tasarımları kolayca inceleyebilir ve geri bildirimler daha hızlı uygulanabilir.
Ortak Çalışma Oturum Açma Seçenekleri
CorelDRAW 2020’de bir çizimi incelerken, yorumlarınızın kimliğini doğrulayan G Suite veya Office 365 hesaplarınızı kullanarak oturum açabilirsiniz. Alternatif olarak, misafir olarak oturum açabilir ve seçtiğiniz kullanıcı adıyla bağlantılı geri bildirim alabilirsiniz.


Corel DRAW 2020 İçeriği


Ana Uygulamalar
CorelDRAW 2020 – Vektör illüstrasyonu ve sayfa düzeni
Corel PHOTO-PAINT 2020 – Görüntü düzenleme ve piksel tabanlı tasarım programı
Corel Font Manager 2020 – Font araştırma ve yönetim aracı
PowerTRACE – Yapay zeka destekli bit eşlemden vektöre dönüştürme (CorelDRAW uygulamasının bir parçası olarak bulunur)
CorelDRAW.app – Web tarayıcısı üzerinden çevrimiçi vektör illüstrasyonu ve grafik tasarım
CAPTURE – Ekran yakalama aracı (yalnızca Windows sürümünde mevcuttur)
AfterShot 3 HDR – Raw fotoğraf düzenleyici
İçerik
7000 küçük resim, dijital görseller ve araç kaplama şablonları
1000 yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraf
1000’den fazla TrueType ve OpenType yazı tipi
150 profesyonelce tasarlanmış şablon
600’ün üzerinde çeşme, vektör ve bitmap dolgusu